Advent harmadik fénye

Advent 3 gyertya Andrássy

Advent 3. vasárnapjának előestéjén az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium diákjai adtak műsort az egri Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont udvarán. Az iskola lelkésze, Czibere Zsolt atya Máté evangéliumát idézve Jézus Krisztus és Keresztelő Szent János párbeszédéről elmélkedett. Elmondta: az örömhír rávilágít arra, hogy életünk érték, van Istentől ránkbízott dolgunk a világban, s tudunk másokért tenni. Ezen felül Isten titokzatos, rejtett életébe is betekinthetünk.

A harmadik adventi fény felkapcsolása után Hernádfői Csaba, az Érseki Palota Turisztikai Látogatóközpont vezetője ismertette az 5. alkalommal meghirdetett betlehemkészítő pályázat eredményét. Összesen 140 alkotás érkezett a felhívásra, 6 helyezett és 4 különdíj talált gazdára.

betlehemek

A művekből kiállítás látható a palota aulájában.