Advent második fénye

Az egri Szent Imre Katolikus Általános Iskola diákjainak műsorával vette kezdetét az a rövid ünnepi alkalom melynek részeként felgyúlt a második adventi fény az egri Érseki Palota udvarán lévő koszorún.

Vízi János bazilikai káplán beszédében azt monda, az adventi időszakban világos a célunk, egy örömteli áldott karácsonyra vágyunk, de nagyon fontos, hogy hogyan készülünk fel erre az ünnepre.

A lelkipásztor kiemelte: lelki hiányaink kitöltése a feladatunk, a jótettek, a szeretet által. Ezzel együtt a felesleg elhagyása is szükséges, a bűnöktől való megszabadulás. Az adventi készülődésünk határozza meg, hogy milyen lesz a Karácsonyunk.

Vízi János hangsúlyozta továbbá, az advent a kiengesztelődés ideje is, bocsássunk meg és mi magunk is kérjünk bocsánatot azoktól akiket megbántottunk. Figyeljünk oda a másikra, a szeretetünket a szavak mellett a tetteinkkel is fejezzük ki – mondta Vízi János káplán.