Advent negyedik fénye

„Ne féljetek!” Számos alkalommal olvasható ez a választott néphez intézett isteni üzenet a Szentírásban. Most pedig József az, akit félelmek gyötörnek. Az egri szeminárium növendékeinek műsora után - ezekkel a mondatokkal kezdte tanítását Buda Péter, a negyedik adventi fény felgyújtásának ünnepségén Egerben.

Az Érseki Palota udvarán lévő koszorú mellett, a szemináriumi rektor hangsúlyozta továbbá, József ezt a nehéz helyzetet, amibe került, nem tudta megoldani, számára is Isten a menedék, aki azt mondja, ne félj elfogadni Máriát és a gyermeket, bízz bennem. József bizalma számunkra is példa – mondta Buda Péter.

A rektor elmondta még, nem a lázadás, hanem a bátor elfogadás az út, amely az Istenhez visz bennünket. Most, a karácsonyi tennivalók, vagy más nehézségeink közepette is hagyatkozzunk Istenre és hagyjuk, hogy alakítsa életünket. Ha így teszünk, eljutunk oda, ahová József jutott, felismerjük életünkben az Isten Fiát – fogalmazott Buda Péter rektor.