Advent negyedik fénye

negyedik gyertya palota 2022

Az Egri Érseki Palota udvarán vasárnap előestéjén az Egri Érseki Papnevelő Intézet növendékeinek műsora után Buda Péter rektor mondta el az evangélium kapcsán gondolatait. Hangsúlyozta: Isten tervének megismerése nem mindig könnyű az emberi gondolkodás szerint, Szent József igaz emberként példát ad nekünk ebben.

negyedik gyertya érsek 2022

Vasárnap az egri Dobó téren Ternyák Csaba egri érsek mondott áldást és gyújtotta meg az adventi koszorú negyedik gyertyáját. A főpásztor úgy fogalmazott: a szeretet lángja gyullad meg, hiszen eljött közénk az isten kisgyermek formájában, hogy megmutassa, mennyire szeret bennünket.
– Csodákra van szükség, bármi az életünkben azzá válhat, s újítsuk meg életünket békében, szeretetben, harmóniában – mondta.

 

2. kép: MTI/Komka Péter