Alakuló értekezlet - kirándulással

A tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola dolgozói alakuló értekezletet tartottak kassai kirándulással egybekötve. Első úti célunk Betlér volt, az Andrássy-kastély, amely a történelmi Magyarország egyik legnagyobb épségben fennmaradt, eredeti bútorokkal berendezett kastélya. Itt bepillantást nyerhettünk az Andrássy-család mindennapjaiba. A tárlatvezetés után egy rövid sétát tettünk a kastélyparkban, majd folytattuk tovább utunkat Kassára. Felkerestük a Szent Erzsébet-főszékesegyházat, ismertebb nevén a kassai dómot. Vezetőnk felhívta figyelmünket a gazdagon díszített gótikus Szent Erzsébet főoltárra, Mária látogatása-oltárra, az orgonakarzatra, oszlopain magyar királyok szobraival, amely Steindl Imre munkája, a királylépcsőre. A Rákóczi-kriptában fejet hajtottunk II. Rákóczi Ferenc fejedelem kőkoporsójánál. Oly sok élményben volt részünk, hogy nehéz pár mondatban megfogalmazni. Köszönjük az iskola vezetésének, akik javasolták ezt az utat és Szopkó Tamás polgármesternek, aki az utazásban segített.

A közösen átélt élmények még inkább összekovácsolták a kollektívát, út közben pedig lehetőségünk volt a következő év feladataival is foglalkozni. Lelkileg feltöltődve, szakmailag felkészülve várjuk az új tanévet.

                                                                                                                 

                                                                                               Rózsáné Balog Katalin

                                                                                                         pedagógus