Angyalbatyuval ajándékoztak a mezőnyárádi diákok

Amit pedig szóltok vagy cselekesztek, mind az Úr Jézus nevében tegyétek, hálát adva az Atya Istennek általa. Kol.3,17A mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskolában működő Caritas Junior csoport első alkalommal hirdette meg az iskolások körében az „Angyalbatyu-ajándékgyűjtő" akciót, melynek lényege, hogy adományokat, elsősorban játékot, édességet, gyűjtöttünk a rászoruló gyermekek javára. A jó szándékú összefogás eredményeként több mint 40 doboznyi felajánlást sikerült összegyűjteni, amiért hálánkat és köszönetünket fejezzük ki azoknak a szülőknek, gyermekeknek, kollégáknak, akik az adománygyűjtő akcióban részt vettek, és támogattak bennünket. Az adományokat a helyi Önkormányzat segítségével vittük el a sályi Mozgásjavító Általános Iskola diákjainak. Az iskolában jelenleg 84 halmozottan sérült mozgáskorlátozott tanulót nevelnek, oktatnak. SZERETET és MELEGSÉG- ezek a szavak és érzések járták át szívünket, lelkünket mikor megláttuk a ragyogó gyermek arcokat és tudtuk azonnal, hogy ajándékaink célba értek. Ajándékozásunk szeretetből fakadt, ami együtt járt az örömmel, a gyermekek örömével, amely a legszebb, a leghitelesebb és a legtermészetesebb. Próbáltunk örömet szerezni a gyerekeknek, akik igazán rászorulnak az odafigyelésre és a gondoskodásra. Az iskola tanulói varázslatos karácsonyi műsorral köszönték meg az ajándékokat és a feléjük áradó szeretetet, segítséget.

Szöveg és fotó: Varga Lászlóné Tóth Erika Márta