Anyák napi koncert Mezőkövesden

Anyák napja alkalmából a Mozer család adott orgonakoncertet május 7-én a Szent László templomban.

mkövesdi anyák napja

– Mindaz, amit az édesanyák a gyermekükkel kapcsolatban megtapasztalnak, az a Szűzanyában kapja meg az értelmét, hiszen ő is a szíve alatt hordozta a gyermekét és megszülte a világra. Minden édesanyai szív, a Szűzanyának a szíve is el volt telve a szentlélekkel, amikor rátekintett a gyermekére, hallotta az isteni kinyilatkoztatást, gyakran elgondolkozott, hogy mi lesz a gyermekéből és ebben neki mi a szerepe – emelte ki dr. Medvegy János, a Szent László Egyházközség apát-plébánosa.
 
 
A hagyományos orgonakoncerten hálaadó áhítatot tartottak a Szűzanyának, valamint hálát adtak az édesanyáknak és a nagyszülőknek. Az orgonajáték mellett énekek és versek hangoztak el, felcsendült például Halmos Lászlótól a Minden földek című ének, egy barokk blokkban Händel és Bach műveit játszották el, valamint elhangzott például a Mária, Szűzanya című vers is.
 
beküldött hír