Ars Sacra gyermekrajz pályázat a mezőnyárádi Boldog Sándor István Katolikus Általános Iskolában

Az intézmény idén is csatlakozott az Ars Sacra fesztiválhoz. Az Ars Sacra fesztivál minden év szeptemberében hirdeti az örök értékeket, a Szépséget, az Igazságot, a Jóságot. A hagyományokhoz hűen ebben az évben is csatlakoztak a rendezvénysorozathoz, melynek keretében rajzpályázatot hirdettek tanulóik számára.

Az ábrázolás nyelvén szeretnék a gyermekeket a lélek felé fordulásra késztetni és megérinteni lelküket. Ezért ebben az évben a pályázat mottójául az „Együtt, Szeretetben” jelmondatot választották. A pályázat keretein belül szabadon választott technikával ötletes és eredeti alkotások születtek. A díjazott alkotásokat a templomban állították ki. A gyermekek rajzaiban megjelent a ház ahol élnek, a család, az otthon meghitt melege, ami összetartja őket, boldogságot és szeretetet sugároz. Ez a felismerés hozzásegít mindnyájunkat, hogy Istenre tekintsünk és megérezzük a világmindenség mögül felénk sugárzó végtelen szeretetét.

Szöveg: Varga Lászlóné Tóth Erika Márta

Fotó: Feketéné Ferenczi Andrea