Az encsi Szent László iskolai néptáncosainak sikere

Két év kihagyás után idén ismét megrendezésre került a „Dunán innen, Tiszán túl” Kárpát-medencei Ifjúsági, Népművészeti tehetségkutató verseny. Iskolánkból a néptánc tanszak növendékei mérettettek meg csoportos és szólótánc, valamint népdaléneklés kategóriákban. Kiemelkedő eredményük (a 6 kategóriából 4 első hely) jutalmául eljutnak Erdélybe a nemzetközi döntőbe, ahol Böjte Csaba látja vendégül őket a döntő ideje alatt. Táncosaink nem csak a színpadon fognak össze, nem csupán a helyezésekért dolgoznak, de naponta átélik az ének felszabadító erejét, a mozgás örömét. Nem volt ez másképpen a tokaji előválogatón sem, ahol Sebestyén Márta, világhírű népdalénekesünk, a zsűri elnöke elragadtatással nézte és hallgatta diákjainkat, akik a verseny szabad perceiben rögtön dalra fakadtak s ropták a táncot. Összetartozásuk abban is megmutatkozott, ahogyan örültek egymásnak, ahogyan biztatták társaikat. Kiemelt arany minősítésben részesült a Bubulyka táncegyüttes, a Jaskó Hanna – Török Lóránt, Mózes Orsolya – Juhász Martin, Zsiga Hanna – Glonczi Rajmund párosok, és így bejutottak a döntőbe, mely június 25-én Erdélyben, Gyergyószárhegyen lesz. Arany minősítés: Szarka Fanni – Török Lóránt párost. Ezüst minősítés: a Zengicék énekegyüttes –Dávid Emma, Dávid Hanna, Sándor Léna –, valamint a Bucskó Veronika – Kmeczkó Magor táncos pár. Bronz minősítés: Bartók Hédi – Gulyás Mátyás Pecsenye Anna – Bancsók Bence Vaszily Kata – Kavalecz Attila A gyerekek sikereit tetézte, hogy Maier Reimond kollégánk megkapta a legjobb felkészítőnek járó díjat. Szent Ambrusnak, Milánó egykori püspökének szokás tulajdonítani azt a mondást, miszerint „aki énekel, kétszeresen, aki táncol, háromszorosan imádkozik”. Végtelen büszkék vagyunk arra, hogy a lelki élet iskolánkban ily módon is kiteljesedik - fejeződött be az iskola által beküldött beszámoló.