Az Érseki Szent József Kollégium hitéleti klubjának tevékenysége

Rózsafüzér csoport és kollégiumi hitvallók a rádióban: az Érseki Szent József Kollégiumban több, mint tíz éves múltra tekint vissza a diákokból álló rózsafüzér csoport működése. Jelenlegi vezetőjük Salánki Endre tanár úr, aki a kollégium hitéleti felelőse is egyben. Elmondása szerint havonta egyszer jönnek össze négyen-öten és közösen imádkoznak. A Szent István Rádióban minden hónap második csütörtökén, élő adásban imádkozzák a Rózsafüzért. Bíznak benne, hogy működésükkel hozzá tudnak járulni ennek a különleges imaformának a kortársaikkal történő megismertetéséhez. A rádióban való imádkozás során a hallgatók által beküldött imaszándékok alapján mondják a Rózsafüzért.

A tanár úr az elmúlt év novembere óta egy másik diákcsoporttal vesz részt a rádió Hitvalló középiskolásoknak című műsorában is. Az adásban minden hónap második szerdáján követhetik őket a hallgatók. A műsorra készülve együtt választanak ki és dolgoznak fel olyan témájú művészeti alkotásokat, főként filmeket, melyeknek témája a Krisztusba vetett hit. Ezen felkészítés során a diákok nemcsak tartalmilag értelmezik az adott műveket, hanem lelkileg is töltekeznek a művészeti élményből. Ennek köszönhetően a résztvevők figyelme jobban ráirányul hitüknek a hétköznapok során való mélyebb megélésére- mondta a tanár úr. Reméli, hogy a műsor a hallgatókat is megerősíti hitéletükben, így ezzel is hozzájárulnak egy közös keresztény élményhez.

Czakó Tamás