„Az Igaz kirakatpere – Jézus pere az Írások szerint”

2019. novemberében újabb könyv jelent meg Jézus peréről, az Agapé Kiadó gondozásában, Füleczki István római katolikus pap "Az Igaz kirakatpere - Jézus pere az Írások szerint" címmel írta meg kötetét. Jelen írása 2015-ben megírt teológiai diplomamunkájára épült, melyet az Egri Hittudományi Főiskolán védett meg. Felszentelését követően 3 éven keresztül szolgált az Egri Főegyházmegyében, Eger városában, mint káplán és mint egyetemi lelkész az Eszterházy Károly Egyetemen. Jelenleg Rómában, a Pápai Gergely Egyetemen folytat posztgraduális tanulmányokat, dogmatikából. Jelen kötetében Jézus perét a fundamentális teológiai nézetei alapján vizsgálja. A Szentíráson és a római jogrendszer forrásain kívül pedig főként Joachim Gnilka és Gerhard Lohfink teológusok nézeteit kutatva írta meg könyvét.

A köynv megrendelhető a kiadó honlapján:

http://agape.hu/termek.php?id_termek=697&fbclid=IwAR3nidMfyaCvJjg83-k-IANtJf9Be3rV-Os3Oke1zDkg6XiqEPbwlPZKJ3A