Betlehemi békeláng a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnában

December 22-e délutánján megérkezett a betlehemi békeláng a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnába. Amelyet Varga József plébániai kormányzó által celebrált ünnepi szentmise keretében került fogadásra. A szentmisét követően pedig átadtuk minden kedves zarándoknak és a közeli települések képviselőinek a lángot a járványügyi helyzetnek megfelelően, a lángetikett betartásával! A Betlehemi békeláng elsősorban arra emlékeztet, hogy az Ige testté lett, ugyanakkor a békét hirdeti.

A láng tehát Isten szeretetének és békéjének üzenetét hordozza. Idén a vírus helyzet ellenére Európába, majd ide Magyarországra is eljutott a békeláng, amely reményt és kegyelmet jelent a világnak. Hiszen idén még inkább szükségünk van lelkünk békéjére, a reményre és a szeretetre.