Diakónusok bemutatkozása Miskolcon

diakónusok Miskolcon

A papszentelés előtt álló diakónusok minden esztendőben ellátogatnak Miskolcra, az egyházmegye legnagyobb városába, hogy ott közös szentmise keretében együtt imádkozzanak a hívekkel a szentelésüket megelőző napokban. Így történt ez most is, június 6-án, csütörtökön. A szentmisét követően a hét diakónus beszámolója, tanúságtétel erejével hatott. Bemutatkozásuk a kor társadalmi metszete is volt egyben. Van közöttük roma származású, van, aki egyetem után jött a szemináriumba, van, aki az általános iskolával együtt vált katolikussá, van, aki Kolumbiából jött, van, aki Németországból tért haza. Miskolcon tizenegy plébánia található, ezért nagy valószínűséggel a közeli években közülük többen is megfordulnak káplánként a városban.  A Mindszenti templomban rendezett bemutatkozásukat még bensőségesebbé tette, hogy köztük volt az a diakónus is, aki ahhoz az egyházközséghez tartozik, és alig két hét múlva mutatja be első szentmiséjét a Mindszenti templomban.

beküldött hír