Egerben is lehet csatlakozni a világméretű szentségimádáshoz

Erdő Péter bíboros és az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust előkészítő titkárság ismét közös imára hív mindenkit június 13-án, úrnapja hetének szombatján.

Erdő Péter bíboros így hív mindannyiunkat: „Amikor Jézus Krisztus feltámadása után búcsúzott tanítványaitól, elküldte őket az egész világra, hogy hirdessék az örömhírt. Megígérte, hogy velük lesz »mindennap, a világ végezetéig«. Velünk van tanításában, kegyelmében, szentségeiben, de különösen velünk van az Eucharisztia ünneplésében és az Oltáriszentségben, melyet szentmisén kívül is imádattal veszünk körül. Június 13-án, úrnapja szombatján ismét közös, világméretű szentségimádást tartunk. Vegyünk részt ezen a közös imádságon minél többen, imádkozzunk egymásért, kapcsolódjunk be egyházközségünkkel, közösségeinkkel, családjainkkal együtt! Legyen ez a világméretű szentségimádás az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való készületünk következő állomása, s éljük át Isten megújító szeretetét!” A kongresszus új időpontja 2021. szeptember 5–12. Egerben, a Szent Bernát Ciszterci Templomban lesz a szentségimádás, Krisztus Szent Teste és Vére ünnepének előestéjén, 2020. június 13-án, 17 órakor. A közös imádságot a Szent Róbert Konvent, Ciszterci Obláció közössége szervezi. A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel a szentségimádáson való részvételhez szükséges egy előzetes jelentkezés. Az eseményre jelentkezni lehet az egri Ciszterci templom facebook oldalán Link: https://www.facebook.com/events/311379093200820/ vagy személyesen a templomban, hétköznap reggel, a 8 órakor kezdődő szentmise után a sekrestyében.