Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért - élő közvetítés Jászberényből

„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” a Világ egységéért és békéjéért kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult. Az ihletője a Szent Pió atyától származó idézet, amely szerint „ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni” A Szent István Rádió és Televízió október 19-én már harmadik alkalommal közvetítette élőben a hallgatók felé a gyermekek imáját. Idén a Jászságban működő, az Egri Főegyházmegye fennhatósága alá tartozó köznevelési intézményeket hívták az eseményre, a jászberényi Jézus Neve templomba.
 
A rendkívüli helyzetre való tekintettel a helyszínen a Jászság nyolc katolikus iskoláját intézményenként 10-10 gyermek képviselte, így a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnáziumot is, Muhari Ferenc állandó diakónus, hittanár vezetésével. A templomban Novák István plébános, főigazgató megáldotta a rózsafüzéreket, majd kezdetét vette az imádság. Az iskolák tanulói osztálytermeikben az iskola rádión keresztül kapcsolódtak be a rózsafüzér imádkozásába. Bérczessy András a Szent István Rádió és Televízió igazgató, főszerkesztője elmondta, hogy harmadik alkalommal vesznek részt az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért” mottójú imádság közvetítésében. Az elsőt az egri bazilikából, a másodikat Miskolcról, a harmadikat most Jászberényből közvetítették. A járványhelyzetre való tekintettel idén kiemelten imádkoztak a betegekért, szenvedőkért is írta Kelemen Csilla.
KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő