"Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért" Sátoraljaújhelyen is

(A képre kattintva galéria nyílik!)

A sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola diákjai is bekapcsolódtak a világméretű akcióba

"Október 19-én iskolánk is bekapcsolódott az "Egymillió gyermek együtt imádkozza a rózsafüzért" nemzetközi akcióba. Egyházmegyénk rádiója és televíziója évek óta közvetíti ezt a közös imádságot. Először csak az egri iskolák diákjainak imája volt látható és hallható, de két éve már Miskolcról, idén pedig Jászberényből került közvetítésre az akció. Az idei járványhelyzetre való tekintettel diákjaink saját osztálytermeikben tudtak csatlakozni az imához, amit a Szent István Televízió és Rádió kép- és hanganyaga segített. Külön felhívtuk a fiatalok figyelmét arra, hogy legyenek ott saját szándékaik a szívükben miközben imádkoznak. Az ima jelentőségét erősítette, hogy az Egri Főegyházmegye területén működő oktatási intézmények diákjai együtt, több mint 20.000-en imádkoztak egyszerre, ezzel is kifejezve összetartozásunkat a katolikus nevelés terén" - írta Lukács Tamás.