Éjféli szentmise az egri bazilikában

Kedden éjszaka ismét megtelt az egri főszékesegyház, ahol dr. Ternyák Csaba egri érsek celebrált karácsonyi szentmisét. A főpásztor szentbeszédében mesélt a Szent Péter bazilikában átélt éjféli misékről, kiemelve, hogy a félhomályban gyülekező hívők között morajlás hallatszott, mikor felkapcsolták a fényeket.

– Az öröm és a meglepetés hangjai voltak ezek. A nép, amely sötétségben járt, nagy fényességet lát. Megértettem, a nagy fényesség, ami a karácsony beköszöntét jelentette, spontán módon örömmel töltötte el a híveket. Megvilágosodunk, amikor hirtelen fény gyullad a lelkünkben és rácsodálkozunk arra, hogy milyen nagy esemény részesei lehetünk – fogalmazott az érsek.

Prédikációjában kitért arra, hogy bárhol is legyünk, megtaláljuk a jászolban fekvő kisdedet, aki a szívünkben szeretne szenteste megszületni, hogy új lelkesedést ébresszen bennünk és szép elhatározásokra késztessen, hogy jobb emberek legyünk.

forrás: heol.hu

fotó: Nemes Róbert