Elsőáldozás és szobormegáldás Pácinban

PICT7157

A pácini Jézus Szíve plébánia híveinek több oka is volt az örömre 2022. május 15-én. Egyrészt az elsőáldozás során hét gyermek vehette először alkalommal magához az Eucharisztiát. Másrészt erre a napra megújult a templom bejárati nagylépcsője, mely a hívek és a plébánia anyagi hozzájárulásával valósult meg. Szintén ekkor áldotta meg Matyi Péter plébániai kormányzó a plébánia udvarán elhelyezett új Lisieux-i Kis Szent Teréz szobrot is, a szertartásban az elsőáldozókat Kis Szent Teréz oltalmába ajánlva. A megvilágított szobor a fő út felől éjszaka is látható. Mindezekért az ünnepség végén Péter atya köszönetét fejezte ki a híveknek adományaikért és a szobor talapzatát elkészítő és a bejárati lépcsőt felújító kivitelezőnek egyaránt.

IMG_0236

20220512_191412 IMG_0249