2021. augusztus 1-től Eszterházy Károly Katolikus Egyetem

 

A parlament 2021. április 27-én  határozott  az Eszterházy Károly Egyetem fenntartói jogának az Egri Főegyházmegye részére történő átadásáról. 2021. augusztus 1-től a patinás egri intézmény új neve: Eszterházy Károly Katolikus Egyetem.

Ezen a napon ünnepségsorozatot szervez az intézmény: 10.00 órától hálaadó szentmise lesz a bazilikában. Ezt követi 11.15 órától a Domus Universitatis és az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem névtáblájának megáldása. Végül a Líceum udvarán 18.00 órától a meghívottak jelenlétében díszünnepséget tartanak, ahol köszöntőt mond Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona rektor, Dr. Ternyák Csaba érsek és Schanda Tamás miniszterhelyettes, majd a Tolcsvay László zenéjére és Tolcsvay Béla szövegére készült Magyar Mise rockoratórium hangzik el.

A szentmisét és a díszünnepséget a Szent István Televízió Youtube csatornája élőben közvetíti, együttműködésben a Líceum Televízióval.