Felújítás alatt a miskolci Minorita templom

Az 1729 és 1777 között épült, országosan védett barokk műemléktemplom Miskolc város nagy értéke. A magyar kormány támogatásával elkezdődtek a teljes külső-és belső felújítási munkálatok, az épület állagvédelme. Az első ütemben a Bástya Építészeti Kft. tervei alapján a templom toronysisak cseréje, a tető megerősítése, a villámvédelmi rendszer helyreállítása, a főhomlokzat felújítása, valamint az új toronyóra beépítése fog megtörténni. A következő, második ütemben a belső térben a szentély teljes festése, a freskók restaurálása következik, s felújítják az elektromos rendszert, a világosítást és a hangosítást. A műemléktemplom felújításának  teljes támogatási költsége 871 millió forint.

Jelenleg a templomelőtti téren ácsolják össze a szakemberek az új toronysisak vázát( a képen), ha elkészül, speciális daru segítségével emelik majd a helyére. A toronysisak  felújítási munkálatai előreláthatólag szeptember 30-ig befejeződnek.

Fojtán László