Felújított orgona és restaurált kegytárgyak megáldása a Pácinban

 

(A képekre kattintva galéria nyílik!)

"Évközi 29. vasárnapján, ünnepi hálaadó szentmise keretében, Matyi Péter plébános megáldotta a felújított Angster orgonát a pácini Jézus Szíve-templomban. A közel 100 éves hangszer felújításához anyagi támogatást nyújtott az Egri Főegyházmegye, amit ezúton is köszönünk! Köszönjük, hogy támogatták ügyünket, mert sikerült ezáltal egy fiatal kántort is alkalmaznunk a szentmisékre szeptembertől. S így az orgona felújítása után, még szebbé és felemelőbbé tudjuk tenni a híveink számára a szentmisén való szakrális énekek megszólaltatását két év kihagyás után. Az orgona felújítása 1 563 000 forintba került, ebből az egyházközség önrésze 400 000 forint. Köszönet illeti a felújítást végzők: Koppány Zoltán és fia felsőzsolcai orgonaépítők öt hónapos munkáját.

Szintén ennek a szentmisének keretében lettek megáldva a restaurált monstranciák, kelyhek és paténák, melyeket a pácini, karcsai, becskedi és dámóci egyházközségek újíttattak fel. A gyöngyösi Szent Bertalan-templom Kincstárának ötvösműhelyében, Bencze András ötvösmester szakértő kezei között lettek újra szépek és még értékesebb kincsekké ezek a kegytárgyak. A 850 000 Ft anyagköltséget a bodrogközi hívek finanszírozták felajánlott adományaikkal. A hálaadó szentmisén a plébános köszönetét fejezte ki az adakozók felé" - írta beszámolójában Matyi Péter plébános.