Felvidéken jártak a tenki iskolások

tenki határtalanul

A tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola 7. osztályos tanulói két pedagógus vezetésével 5 napos tanulmányi kiránduláson vettek részt Szlovákiában. A szabadágharcosaink nyomában terveztük meg utunkat. Nagyon sok új ismeretet kaptunk idegenvezetőnktől, s túráink alkalmával a teremtett világ szépségeiben gyönyörködhettünk.

Rozsnyón egy általános iskolában jártunk, majd következett az egykori Andrássy kastély Betléren. Tettünk egy sétát a jégbarlangban Dobsinán is. A Szepesség egyik gyöngyszeme Lőcse, melynek történelmi és kulturális örökségeit a csaknem teljesen épségben maradt városfalak ölelték körbe. Nagy élmény volt az a nap, melyet a Magas-Tátra területén töltöttünk. A Tarpataki vízesés, a Csorba-tó szépségét a legjobb fényképek sem adják vissza. Ezt látni kell és hallgatni a víz csobogását! Elhelyeztük a kegyelet virágait a Branyiszkoi csata hős katonáinak síremlékénél, valamint Kassán Rákóczi fejedelem kriptájánál is.

Hálával a szívünkben tértünk haza, hogy mindezt közösen megélhettük, a múlt hőseiről méltóképpen megemlékezhettünk.

 

Mező Margit, Racsekné Csapó Csilla

kísérőpedagógusok