Fiatal katolikusok a TISZAFIT-en

Július 31-én kezdődött a TISZAFIT, azaz a Tiszafüredi Ifjúsági Találkozó a város Nagyboldogasszony plébániatemplomában. Az öt napos rendezvényt immár negyedik alkalommal rendezték meg a helyi fiatalok. Az idei mottó: „Fiatal vagyok, Katolikus vagyok” volt.

Az idei fő előadónak Csiszér László zenész, dalszerzőt kérték fel. A Szent István Televízió kérdésére elmondta, a fiataloknak abban szeretne segíteni a pár nap során, hogy megéljék  istengyermekségüket és minél erősebb legyen a Jézus melletti elköteleződésük.

A Tiszafüredi Ifjúsági Találkozó szombati napján, augusztus 3-án, Ternyák Csaba egri érsek mutatott be szentmisét a résztvevőknek. A főpásztor homíliájában örömének adott hangot, hogy látja a fiatalok lelkesedését, a törekvést arra, hogy hitüket elmélyítsék.