Hét új óvodában kezdődik a tanév

vámosgyörk1

„az Úr ajándéka a gyermek” (127. Zsoltár)

A Magyar Katolikus Egyház országunkban 126 óvodát újított fel, illetve hozott létre az elmúlt években, amelyből 55 új építésű. A beruházások 13 ezer óvodai férőhelyet érintettek, ezen belül 4 ezer új férőhely jött létre.

fegyverneki1

Az Egri Főegyházmegye a Magyarország Kormányától a 1212/2018. (IV. 6.) Korm. határozat alapján kapott támogatást „A Magyar Katolikus Egyház országos óvodafejlesztési programja” támogatási cél megvalósítása érdekében, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. közreműködésével használta fel.

fegyverneki2

Ennek köszönhetően az Egri Főegyházmegyében számos óvoda felújítása mellett, új óvodák épültek és épülnek. Összesen 32 óvodát érint a program, amely 20 új óvodaépület létesítését jelenti.

IMG_20240903_100946

2024 szeptemberében az alábbi 7 településen, összesen 21 csoportban kezdik új óvodában a nevelési évet a gyermekek és az óvodapedagógusok, valamint segítőik.

Az építési munkák eredményes befejezése után -

1. Fegyverneken, a Szent Rita Katolikus Óvoda,
  2. Jászberényben, a Szent Rozália Katolikus Óvoda,
  3. Mezőkövesden, a Boldog Gizella Katolikus Óvoda;
  4. Ózdon, a Néri Szent Fülöp Katolikus Óvoda;
  5. Sajószentpéteren, a Szent Imre Katolikus Óvoda;
  6. Szerencsen, a Szent Kinga Katolikus Óvoda;
  7. Vámosgyörkön, a Tulipán Katolikus Óvoda,

új épületeiben indul a 2024/2025. óvodai nevelési év.