High-Tech Suli Sajóládon

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő Fráter György Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a High-Tech Suli által kiírt pályázaton 20 millió forint értékben XXI. századi eszközökkel felszerelt „digitális tantermet” nyert. Így a diákok megismerkedhetnek a robotika alapjaival, a 3D nyomtatással és akár a lézervágást is kipróbálhatják. Az eszközök mellett 3 pedagógus szakmai továbbképzését is biztosítja a pályázat. Az ott megszerzett ismeretekkel interaktívabbá tudják tenni a tanórákat. Ezek a fejlett informatikai, digitális eszközök alkalmasak arra, hogy segítsék tanulókat a különböző kompetenciák, az együttműködési képesség, a logikus gondolkodás és a kreativitás fejlesztésében. Olyan szellemi és szakmai megújulást tűzött ki célul az iskola, amelynek eredményeként a tanulók felkészülhetnek az élethosszig tartó tanulásra.