Hittanverseny volt az Andrássyban

2021. november 26-án, pénteken rendezték meg az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum Gimnázium és Kollégiumban az Egri Főegyházmegye katolikus általános iskoláinak felső tagozatos diákjai számára a „Krisztus a szegletkő, Péter a szikla” című online hittanversenyt. A verseny témája a pápaság történetét és néhány, a 20. században élt, jelentős pápa pontifikátusát dolgozta fel. A háromfős csapatoknak előzetesen egy kisfilmet és egy képet kellett készíteni a témában, majd online egy tesztet kellett megoldani. Nagy örömmel töltötte el a szervezőket, hogy 23 iskola nevezett a versenyre, melyek csapatai szoros versenyben mérték össze tudásukat.

A szervezők köszönik a felkészítő tanárok munkáját és a diákok színvonalas felkészülését! A nyerteseknek és minden résztvevőnek szeretettel gratulálnak, áldott karácsonyt és boldog újesztendőt kívánnak!

A verseny eredménye a következő lett:

 1. Kál - Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola (Szendreyné Miskolczi Mária - Balogh Nóra, Borbély Emma, Morvai Katalin)
 2. Szerencs - Bolyai János Katolikus Általános Iskola (Boros István, Lakatos Marianna - Gaszper Anna Márta, Szabó Lilla,Tóth Zsófia)
 3. Kenderes – Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Liliom Óvoda (Csörögi Gábor - Gaszparjan Rúben, Szabó Lili, Jelen Jázmin),
  Nagykörű -  Petrovay György Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola, Óvoda (Zsigmond Marianna - Balázs Domokos,  Gregor Péter, Onódi Richárd),
  Sárospatak - Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola (Timkó Mónika - Albók Luca, Bacsó Bianka, Koleszár Teodóra)
 4. Füzesabony
 5. Jászapáti, Mezőnyárád, Miskolc-Fráter, Sajólád-Fráter
 6. Jászalsószentgyörgy, Adács
 7. Karácsond, Diósgyőr, Vámosgyörk
 8. Tenk
 9. Eger, Törökszentmiklós
 10. Gyöngyös
 11. Balaton
 12. Szerencs-Bocskai
 13. Ózd
 14. Tibolddaróc

A tavalyi és idei online feladatokat újra elérhetővé tették a Redmenta felületen, de pdf formátumban is elküldték az iskoláknak a megoldókulcscsal együtt. Az első három helyezett az ajándékokat az iskolában átveheti, vagy kérésre postázzák.

KE SZE CSÜ SZO VA
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
2022 Július
Előző
Következő