Ifjúsági régiók felelőseinek találkozója Mátraszentimrén


 
Az idei évben Dr. Ternyák Csaba érsek úr az Egri Főegyházmegye területét 10 ifjúsági régióra osztotta. Ennek a 10 régiónak a felelősei július 23-24-én a mátraszentimrei Stella Katolikus Egyházi Üdülőben tartották első tanácskozásukat, melynek keretében megfogalmazták az ifjúsági régiók céljait, a felelősök feladatait. Szó volt emellett a kapcsolati háló kiépítésnek fontosságáról a régiókon belül és kívül egyaránt. Kidolgozásra került a régiós lelki napok és táborok szervezésének módja és tematikája.
 
A tervek szerint ősztől egy ifjúsági vezetőképzést is szeretnének elindítani, hiszen nagy szükség van olyan elkötelezett fiatalokra, akik nem csak lelkesek, de felkészültek is, és készek a többi fiatal megszólítására, valamint az ifjúságpasztorációs munkában való részvételre.
 
A tanácskozás során lefektetett alapok gyakorlatba való átültetése és megvalósítása - Isten kegyelméből - minden bizonnyal meghozza a jó gyümölcsöket a lelkek javára.
 
Vízi János
ifjúsági referens