Irodalmi pályázat Gárdonyi Géza halálának 100. évfordulója alkalmából

G100_1

Gárdonyi Géza, a kiemelkedő jelentőségű író 1922. október 30-án, Egerben bekövetkezett halálának 100. évfordulója alkalmából az Egri Főegyházmegye pályázati felhívást tett közzé.

IRODALMI PÁLYÁZAT Gárdonyi Géza halálának 100. évfordulója alkalmából

Az Egri Főegyházmegye a fenntartásában működő iskolák színjátszó csoportjai számára irodalmi pályázatot hirdet, amelyen Gárdonyi Géza „Az én falum” című művének valamely novellájának színpadra állításával lehet indulni.

Pályázati határidő: 2022. május 15.

A pályaműveket az alábbi két kategóriában várjuk: - általános iskolák 1-8. osztályai, - középiskolák 9-12. osztályai.

Pályázni a YouTube felületre legalább Full HD (1920x1080 felbontás) minőségben feltöltött, nem nyilvános, a kobol.zsolt@eger.egyhazmegye.hu és az egerekif@gmail.com címekre 2022. május 15-ig elküldött linken megtekinthető videó beküldésével lehet.

Egy előadás időtartama maximum húsz perc lehet.

A bemutatott színműveket az alábbi személyekből álló zsűri fogja elbírálni 2022. május 31-ig.

A zsűri tagjai:

Kakuk Ferenc érseki irodaigazgató,

Hernádfői Csaba, az Egri Érseki Palota Kulturális, Turisztikai és Látogatóközpont igazgatója,

Köböl Zsolt, az EKIF Oktatási Osztályának osztályvezető-helyettese,

Csajbók Gábor, papnövendék, a Gaudete című szemináriumi folyóirat főszerkesztője,

Balogh Ferenc, a Főegyházmegyei Könyvtár igazgatója

Az 1. helyezett színművet bemutató színjátszó csoportot 200.000,- Ft,

a 2. helyezettet 150.000,- Ft,

a 3. helyezettet pedig 100.000,- Ft. összegű könyvutalvánnyal jutalmazzuk.

Javasoljuk, hogy az elkészült színműveket az iskolai tanévzárókon és tanévnyitókon mutassák be. A győztes pályaműveket az Egri Főegyházmegye tanévzáró Te Deumán és tanévnyitó Veni Sanctéján kívánjuk bemutatni.

Eger, 2022. március 25.

Egri Főegyházmegye