Járványügyi rendelkezés az Egri Főegyházmegyében

A fokozódó járványhelyzetre való tekintettel az alábbi rendelkezéseket léptetem hatályba templomainkban, visszavonásig.

• A templomok bejáratánál helyezzünk el kézfertőtlenítőt.
  • A szenteltvíztartókat ürítsük ki.
  • A szentmiséken, egyéb liturgikus tevékenységek során, és minden zárt helyiségben tartott rendezvényen az orrot és szájat eltakaró maszk használata kötelező.
  • A szentmisében és egyéb találkozásaink során a kézfogást mellőzzük.
  • Áldoztatáskor az áldoztatók fertőtlenítsék kezüket, viseljenek maszkot és csak kézbe áldoztassanak.
  • A perselyezés a szentmise végén legyen.
  • Gyóntatáskor használjunk maszkot, igyekezzünk a megfelelő távolságot tartani és lehetőleg jól szellőző helyiségben gyóntassunk.
  • A vírusfertőzés, influenza, vagy egyéb megfázásos betegség tüneteivel senki ne jöjjön szentmisére, és ne vegyen részt templomi imaalkalmakon. Ebben az esetben a vasárnapi szentmisén való részvétel kötelezettsége alól felmentést adok.

Szűz Mária, a betegek gyógyítója, és Szent János evangélista, egyházmegyénk védőszentje közbenjárását kérve, imádkozzunk a járvány megszűnéséért hazánkban és a világban!

E g e r, 2021. november 6.

Ternyák Csaba
egri érsek