Kápolnai újmise

IMG_6275

2022. augusztus 3-án, szerdán, 18 órakor a kápolnai Szeplőtelen Fogantatás-templomban Kakuk Ferenc irodaigazgató, plébános meghívására újmisét mutatott be Tóth László Gábor, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye püspöki titkára. Prédikációját a napi olvasmányokhoz fűzte és megosztotta a jelenlévőkkel papi jelmondatát is: „Elég neked az én kegyelmem” (2Kor 12,9).

IMG_6212

A szentmisén koncelebrált még Kálmán József debreceni plébános, valamint Papp Tamás fehérgyarmati plébániai kormányzó. Az oltár szolgálatát Gyarmati Valentin, Kubik Zsolt, Novák Lajos és Szedmák Zoltán egri főegyházmegyés papnövendékek látták el, orgonált és az éneket vezette Józsa Péter kántor. A szentmisén szép számmal vettek részt a detki, a kápolnai, valamint a szomszédos egyházközségekből érkezett hívek, akik a szentmise végén újmisés áldásban részesültek.

IMG_6284

Köszönjük mindenki részvételét és új papi, szerzetesi hivatásokért való imádságát.

IMG_6297

Kápolna Római Katolikus Plébánia

Fotó: Balogh Ferenc (További képek ide kattintva: https://flic.kr/s/aHBqjA1LVT)