Képriportok a NEK szombati és vasárnapi eseményeiről

(A képre kattintva Balogh Ferenc képriportját tekinthetik meg.)

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záróeseményének előestéjén szentmisét mutatott be a budapesti Kossuth téren Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek. Előtte I. Bartholomaiosz konstantinápolyi ökumenikus pátriárka mondott beszédet.

A szentmise keretén belül, az áldozás utáni könyörgést követően eucharisztikus gyertyás körmenet indult – élén az Oltáriszentséggel – a Hősök terére, ahol a megérkezést követően Erdő Péter adta a záróáldást.

Oszentsege_I_ Bartholomaiosz_patriarka_beszede

Erdo_Peter_biboros_szentbeszede_Kossuth_ter

(A képre kattintva Balogh Ferenc képriportját tekinthetik meg.)

Vasárnap hazánkba érkezett Ferenc pápa, aki előbb az állami vezetőkkel, majd a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa tagjaival is találkozott. Ezt követte a kongresszus zárásaként a Statio Orbis szentmise a Hősök terén, melyen több százezer hívő ünnepelt együtt.

Erdo_Peter_Biboros_koszontoje_a_zaro_szentmisen

Ferenc_papa_homiliaja_a_zaro_szentmisen

Piero_Marini_ersek_zaro_szentmisen

A Szentatya_beszede - Angelus