Kezdetét vette az Egri Főegyházmegye által szervezett ifjúsági vezetőképző

vezetők
Nevetéstől és jókedvtől hangosan vette kezdetét az Egri Főegyházmegye által szervezett ifjúsági vezetőképző első alkalma a Sarudi Genezáret Lelkigyakorlatos Házban október 7-8-án, Szőke Gábor Ózd-Bolyok plébánosa vezetésével. Az egyházmegye minden részéből, több mint 30 fiatal gyűlt össze, hogy együtt tanuljanak meg játszani. Ez a sarudi hétvége az első állomása az egy éves képzésnek, melyben fiatalok felkészülnek az ifjúsági csoportok vezetésére. A képzés célja, hogy a résztvevő fiatalok a képzés után, visszatérve közösségükbe, plébániájukra képesek legyenek ifjúsági csoport létrehozására és vezetésére. Mindezt természetesen a helyi plébánossal és katekétákkal együttműködve. Az képzés során a fiatalok megtanulják a csoportvezetés szabályait, megtanulják hitünk alapjait, bepillantást nyernek a Szent István Rádió és Televízió életébe. Továbbá foglalkoznak a média különböző elemeivel elméletben és gyakorlatban is. Megismerkednek a cserkészettel, vagy akár az egyházunk felépítésével is. A 10 bentlakásos hétvége után az Egerszalóki Ifjúsági Találkozó és Lelkigyakorlaton kiscsoportvezetőként alkalmazhatják a megtanultakat. Imáikat kérjük fiataljainkért és a képzés sikeréért.

beküldött hír