Különleges hangverseny

Kortárs komolyzenei hangversenyt tartottak a magyar kultúra napja alkalmából az egri Minorita templomban.

Az Egri Érseki Fiúkórus, a Cantus Agriensis kórus, valamint a miskolci Szent Ferenc kórus kortárs komolyzenei hangversenyre várta az érdeklődőket a magyar kultúra napja alkalmából vasárnap délután az egri minorita templomban. Orgonán közreműködött Kubik Tamás, szólót énekelt Bakos Kornélia, Faludi Zsuzsanna, Hegyesi Hudik Margit, Szajkó Anita, és Kolozsi Balázs. Vezényelt Schmiedmeszter Szilvia és Gergely Péter Pál.

Schmiedmeszter Szilvia, az Egri Érseki Fiúkórus vezetője a Szent István Rádió műsorában  elmondta, különleges esemény volt ez a kórus életében, a korábbi műsoroktól eltérően ugyanis nem egy 14-15 számból álló kortárs zenei csokorral készültek, hanem kettő mise hangzott el. Az első Magda Dávid egri származású zeneszerző liturgiába kompolnált magyar nyelvű miséje volt. A második mű egy latin nyelvű oratórium-mise volt, 6 tétellel, Kátai László, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem korábbi tanárának szerzeménye.

Domán Vivien

kép: Víg Lajos