Lengyel-Magyar szentmise és búcsú Derenken

 

 

A hagyományos lengyel-magyar Derenki Búcsút 2017. július 23-án vasárnap rendezték meg. A lengyel-magyar szentmisét dr. Seregély István érsek úr vezette Pawel Cebula, Jan Byrski és Marek Pienkowski lengyel papok valamint a sajószentpéteri plébános Takács Alajos közreműködésével. A szertartást követően emléktáblát avattak a kápolna építőinek tiszteletére. dr. Rónayné Słaba Ewa az Országos Lengyel Önkormányzat elnöke átadta a Ferenc pápa által megáldott Szent László lángot.

 


A búcsú résztvevői felkeresték a temetőt, ahol koszorúztak és közösen imádkoztak.
A nagy számú vendégsereget a délután folyamán színvonalas műsorral szórakoztatták a fellépő lengyel és magyar hagyományőrző zenészek, táncosok, dalárdák, énekesek, néptánc együttesek.

2017 a derenki lengyelek letelepedésének 300. évfordulója!

 

 

 

Kép és szöveg: Nádassy József

Miskolc, 2017.07.28.