"Lisztben mérik" a nagyböjti jócselekedeteket és a dícséretet

Érdekes kezdeményezésről kaptunk hírt, melyet Kelemen Csilla küldött számunkra. Az alábbiakban változtatás nélkül közöljük az írását:

"A nagyböjtben lisztben mérjük a jócselekedeteket Orbán Ágnes tanárnő,- a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium- 1a osztály osztályfőnöke nagyot álmodott, és arra az elhatározásra jutott, hogy különleges élménnyé teszi osztálya számára a nagyböjtöt, a jó cselekedetekre való ösztönzést. A nagyböjt első napjaiban közösen készítették el az osztályával a mindenki számára névre szóló kis „befőttesüvegecskét”, és az osztálytermükben egy asztalra helyezték, mellé egy kilogramm lisztel, és egy kiskanállal. Megbeszélték, hogy innentől kezdve a nagyböjtben mindenki, aki valamilyen jó cselekedetet tesz, fegyelmezetten viselkedik, kap a kis üvegcséjébe egy kanál lisztet. A húsvéti szünet előtt egy-két nappal megnézik, hogy kinek mennyi gyűlt össze a jó cselekedetekből, amelyet a liszt mennyisége jelez. Az így összegyűlt lisztből az osztállyal közösen készítenek valami finom süteményt. Így aztán mindenki jól jár. Mindenki részesül a finom süteményből, és aki a legtöbb lisztet gyűjtötte össze még valami meglepetés ajándékot is kap. A verseny eredményéről, és a süteménysütésről majd még alkalomadtán beszámolunk."