Magyar földön a Szentatya

IMG_9556

(A képre kattintva galéria nyílik!)

Fél 10 körül már nagy volt a készülődés a budapesti Liszt Ferenc Repülőtéren 2023. április 28-án. Az egyházi és világi elöljárók készültek a Szentatya fogadására. Michael Wallace Banach apostoli nuncius, Veres András püspök, az MKPK elnöke, Erdő Péter bíboros, Kocsis Fülöp érsek, metropolita, és Tóth Tamás titkár, koordinátor mellett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, Szíjjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és  Rétvári Bence államtitkár állt a vörös szőnyeg mellett.

IMG_9574

Nem sokkal 10 óra előtt ért földet a Ferenc pápát Budapestre hozó gép. A repülőt vatikáni és magyar zászlókkal díszítették. A Szentatyát mezőkövesdi fiatalok fogadták, sóval és kenyérrel. A rövid köszöntések után Ferenc pápa a tőle megszokott módon egy fehér Fiat személyautóba ült. A háromnapos apostoli látogatás a Sándor palotában folytatódott.

IMG_9506

IMG_9637

IMG_9650

Bérczessy András

kép: Balogh Ferenc (Még több kép IDE KATTINTVA.)