Megbízólevelet vettek át egyházmegyei iskolaigazgatók

Az Úrangyala közös imádkozásával kezdődött az Egri Főegyházmegyei iskolaigazgatók megbízóleveleinek ünnepélyes átadása az Érseki Palota kápolnájában, július 12-én.

Az egri főpásztor köszöntőjében kiemelte, olyan időket élünk amikor újjászervezésre van szükség, amikor föl kell fedeznünk igazi gyökereinket. A keresztény hit fenntartása segített bennünket ugyanis évszázadokon át megmaradni magyarnak. Ennek átadása a ránk bízottaknak pedig közös küldetésünk – fordult az igazgatókhoz Ternyák Csaba. A főpásztor rámutatott: a katolikus iskola egyik fő feladata, hogy elbűvölje a diákokat, hogy rácsodálkozzanak a tudományon és a hiten keresztül Isten szeretetére. Az értelem és a hit átszövik egymást és képesek erősíteni egymást. Minél többet tudunk, annál jobban rájövünk, Isten mennyire szeret bennünket.

Az eseményen azok számára is megbízólevelet nyújtottak át, akik korábban is igazgatóként végezték szolgálatukat.

A megbízólevelek átadása után az egri Szent Imre Katolikus Általános Iskola zeneiskolásai adtak rövid műsort, a közös ünnepi ebéd előtt.

Fotó: Gergely Gábor