Megújul az apátsági templom Bélapátfalván

01

A Bélkő-hegy lábánál 1232-ben épült hazánk egyedüli épségben megmaradt romantikus stílusú ciszterci apátsága.

02

A Nagyboldogasszony tiszteletére szentelt, torony nélkül épült, nyeregtetős, háromhajós és kereszthajós templom rekonstrukciós munkálatait 2022-ben kezdte meg az EBH Invest Kft. Kívül a tetőszerkezet felújítása, teljes héjazatcsere, valamint a kőrestaurátori munkálatok folynak. Ezzel párhuzamosan az épület belső részén is dolgoznak.

05

Kocsis József építésvezető a Szent István Televízió kérdésére elmondta: folyamatosan zajlanak a régészeti feltárások, a járólapok felszedése megindult, a vonóvasazások, a falszerkezet megerősítése történik most.

08

Az apátság mellett egy Múzeum és egy Látogatóközpont is épült, melyek épületgépészeti munkálatait, szigetelését és vakolását hamarosan megkezdik, ez a tervek szerint 2024. márciusától nyitja meg kapuit.

Még több képet láthatunk a Szent István Televízió hírében:

Pap Ildikó

kép: Szent István Televízió – Federics Róbert