Megújult a dormándi templom orgonája

2021. május 30-án - sok év elteltével - újra megszólalt a dormándi Kisboldogasszony templom orgonája. A hívek kezdeményezésének, adományozásának és a helyi Önkormányzat támogatásának, valamint Nyitrai Péter egyházkarnagy, orgonaszakértő-építő áldozatos munkájának köszönhető, hogy sor kerülhetett ennek a gyönyörű hangszernek a felújítására. A vasárnapi szentmisében, a járványhelyzetre való tekintettel Érsek atya megbízásából, Varga Pál plébániai kormányzó áldotta meg az orgonát. A mise után hívek áhítattal hallgatták a felújított hangszeren felcsendülő, lélekemelő orgonajátékot. A kórusra feltekintve pedig láthattuk, hogy méltán nevezik az orgonát a hangszerek királynőjének.

Az esemény felidézte Virágh András orgonaművész gondolatait az orgonáról: „benne van a mélység, benne van a magasság, benne van a finomság, benne van az erő”.  Istennek legyen hála mindezért! - írta Antalné Oszkocsil Andrea.