Megújult az Érseki Szent József Kollégium városismereti vetélkedője

Az Érseki Szent József Kollégium mintegy két évtizede szervez „Ki tud többet Egerről?” címmel városismereti vetélkedőt.

Ez a rendezvény az „Eger város legjobb kollégiuma” címért vívott, évenként megrendezésre kerülő versenysorozat része. A város majd minden kollégiumából érkeznek rá csapatok, akik egy jó hangulatú délutánt töltenek nálunk. A vetélkedő feladatainak száma a kezdetek óta változatlan, minden évben tíz részből álló összeállítással várjuk a résztvevőket. A téma Eger ismerete, azon belül története, utcái, templomai és a város fejlődése kerülnek terítékre. A megyeszékhely folyamatos változását követve minden évben új feladatokat készítünk, hogy ezzel is használható tudás megszerzésére ösztönözzük az ifjakat. Az ehhez kapcsolódó felkészítő anyagokat már a verseny meghirdetésekor közzé tesszük, ezzel is segítve azt, hogy a frissen érkezett középiskolások minél mélyebben megismerhessék azt a várost, ahol életük következő négy évét kollégistaként el fogják tölteni. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy a diákok szeretik ezt az izgalmas vetélkedőt, saját csapatunk pedig rendszeresen dobogón végez. A versenyt 2010 óta Juhász József tanát úr szervezi. A verseny megrendezését köszönjük a Szent József Alapítványnak! Czakó Tamás intézményvezető