Mindenszentek templombúcsú és Máriás lányok fogadalomtétele

Október utolsó vasárnapján tartották Ecséden a Mindenszentek templom búcsúját.

máriás lányok

A kellemes időjárásnak köszönhetően az ünnepi szentmisén a település színe-java részt vett, melynek keretében a II. világháborút követően 1995-óta újra szervezett Máriás lányok csoportjának legújabb tagjai tettek fogadalmat. Sajnos a 2020-2021 -ben a járvány megtorpanásra késztette a kis csoport közösségét, de 2023. októberében általánosiskolás fiatal lányok felvállalták a szolgálatot, s így megújult. Az ünnepi szentmise kezdetén a fiatal lányok, hagyományosan fehér ruhájukban tettek fogadalmat a templom oltáránál és a hordozható Szűzanyaszobor előtt.

szentmise !!!

A szentmise főcelebránsa Varga József plébániai kormányzó volt, a vendégszónok, Muhari Ferenc jászberényi templom diakónusa volt, aki a napjainkban történő keresztényellenességről, a szentté válás fontosságáról beszélt. A szentmisét hagyományos módon az ünnepi körmenet követte, amely a hitünk tanúságtétele.

Csontos Istvánné a helyi Máriás lány dajka, vezető

beküldött hír