Műveivel emlékeztek Petőfi Sándorra az Egri Főegyházmegyében tanulók

_DSC7971

 

Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából szervezett versmondó versenyt az Egri Főegyházmegye, hogy a fiatalok ezzel is őrizzék, ápolják a magyar költészet nagy alakjának emlékét – mondta el köszöntőjében dr. Németh Zoltán, az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának osztályvezetője.

_DSC8028

 

Elmondta még: három korcsoportban – alsó-, felsőtagozatos és középiskolai – hirdették meg a programot, s a főegyházmegye területéről három vármegyéből érkeztek fiatalok,  az előzetes megmérettetések legjobbjai, összesen 27 tanuló. A versenyt 2023. május 19-én tartották az egri Líceumban.

_DSC8047

A zsűri elnöke Ft. Juhász Ferenc, az Egri Főegyházmegye pasztorális helynöke volt, munkáját segítette Ft. Lóczi Tamás, az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának  elnöke, Dr. Onder Csaba egyetemi tanár, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem  Irodalomtudományi Tanszékének professzora, Petőfi korának kutatója, Lucza Dorottya, az EKIF Oktatási Osztály oktatási referense és Bérczessy András, a Szent István Rádió és TV igazgató-főszerkesztője.

_DSC7980

Dr. Onder Csaba professzor a produkciók meghallgatása előtt rövid betekintést adott Petőfi Sándor életének fontos kapcsolatába, feleségével, Szendrey Júliával töltött időszakába, kettejük sajátos viszonyára, szerelmük árnyalataira.

_DSC8040

A versmondó versenyt az egri Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak műsora színesítette.

_DSC8094

Minden résztvevő és felkészítője elismerő oklevelet kapott.

versm

 

A zsűri döntése alapján az alábbi eredmények születtek:

 

Alsó tagozatos, 1-4. évfolyamos korcsoportban

  1. helyezett: Hochvárt Bálint

A sátoraljaújhelyi Árpád-házi Szent Margit Katolikus Általános Iskola és Óvoda 3. osztályos tanulója

Vers: Arany Lacinak

Felkészítő: Ragyák Mária

  1. helyezett: Törőcsik Tamás

A jászalsószentgyörgyi Szent György Katolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 3. osztályos tanulója

Vers: Falu végén kurta kocsma

Felkészítők: Kátainé Markó Anita és Virág Emese

  1. helyezett: Vadász Bianka

A tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola 4. osztályos tanulója

Vers: Dicsőséges nagyurak…

Felkészítő: Megyesi-Lőcsei Laura

 

Felső tagozatos, 5-8. évfolyamos korcsoportban

  1. helyezett: Tóth Levente

A miskolci Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Óvoda 5. osztályos tanulója

Vers: Szeget szeggel

Felkészítők: Povázsayné Ujabb Katalin és Tóth Gábor

  1. helyezett: Zsámboki Hanna Lujza

A jászfényszarui IV. Béla Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 7. osztályos tanulója.

Vers: A rab oroszlán

Felkészítő: Kotánné Kovács Tímea 

  1. helyezett: Budai Hanna

A fegyverneki Orczy Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda 8. osztályos tanulója

Vers: A csillagos ég

Felkészítő: Rézsó-Kiss Erika  

 

Középiskolás, 9-12. évfolyamos korcsoportban

  1. helyezett: Szepesi Marcell

Az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium 11. évfolyamos tanulója

Vers: Élet vagy halál!

Felkészítő: Figeczki István Ákos  

  1. helyezett: Mihályi Teréz Benedikta

A Jászapáti Gróf Széchenyi István Katolikus Gimnázium 12. évfolyamos tanulója

Vers: Magyar vagyok

Felkészítő: Réz Judit  

  1. helyezett: Vélin Márk

A miskolci Kelemen Didák Fiúkollégium 9. évfolyamos tanulója

Vers: Dicsőséges nagyurak… 

Felkészítő: Barna László

Juhász Ferenc, az Egri Főegyházmegye pasztorális helynöke, a zsűri elnöke értékelőjében a fiatalok talpraesettségét méltatta.

_DSC7156

Az eredményhirdetést követően dr. Németh Zoltán, az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának osztályvezetője köszönetet mondott Ternyák Csaba egri érseknek, hogy meghirdette a versenyt és lehetővé tette a méltó emlékezést a szabadság nagy költőjére, nemzeti ikonunkra. Az osztályvezető megköszönte munkatársai szervező munkáját és a program sikerén dolgozók tevékenységét.