Nagyboldogasszonyi Búcsú - Patai esperesi kerület zarándoklata Szentkút-völgyébe

2020. augusztus 15-én lesz a Nagyboldogasszonyi Búcsú a Szentkút-völgye Boldogasszony kápolnánál. Egyben Patai esperesi kerület zarándoklatának és egyházközségek találkozójának is helyet ad.

Az idei év rendhagyó módon a Nagyboldogasszony ünnepe a Patai esperesi kerület zarándoklatának és egyházközségek találkozójának is helyet ad. A szervezők: Ecsédi Egyházközség és a Szentlaposi Szűzanya Kápolna Alapítvány. Továbbá májusban ígéretet tett az Alapítvány, hogy idén a motoros zarándoklatnak is alkalmat teremt a Nagyboldogasszonyi Búcsú keretében. Ez évben sajnálatos módon a pandémia miatt elmaradt az előzetesen szervezett 14. Motoros Búcsú két napos teljes programja. Viszont azok a motorosok, akik ide látogatnak a Nagyboldogasszony ünnep tiszteletére szervezett szabadtéri szentmisére, a misét követően áldásban részesülnek. A rövid program: 15°° órától Zarándokok fogadása 15:30 órakor Ima a Magyar Nemzetért és a Szent Korona hivatalos másolatának fogadása 16°° órakor Ünnepi szentmise és körmenet, melyet Varga József plébániai kormányzó celebrál 17:30 órakor Záró gondolatok és agapé 17:45 perckor motorosok felvonulása a településen A programok esetleges változásának jogát fenntartjuk! Mivel a szentmise szabadtéri, és a program is rövid, egyszerű, így mindazok számára, akik a szabályok betartása mellett jelen kívánnak lenni, lehetőségük van egy szép és lelkileg tartalmas programon részt venni!