„Ne félj, csak higgy!”

„Töltsön el benneteket a reménység Istene teljes örömmel és békével a hitben, hogy a Szentlélek erejével bővelkedjetek a reményben.”

 

„Ne félj, csak higgy!” Szent Imre Vándorkehely Komplex Művészeti Verseny döntője volt Tenken.

A tenki Szent Imre Katolikus Általános Iskola a 2018/19-es tanévben is meghirdette a fenti versenyét a KaPI és az Egri Főegyházmegye támogatásával. 10 iskola érezte úgy, hogy részt kíván venni ezen a nem kevés munkával járó, de nagyon egyedi, szép és összetett megmérettetésen. A levelezős fordulókon a karácsonyhoz illetve húsvéthoz kapcsolódtunk. Többek között családokról szóló versírás, adventi naptárkészítés, tojásfestés, húsvéti népszokásokat idéző videofilm készítése szerepelt a feladatok között. A döntőn 6 csapat vett részt, melynél pünkösd ünnepéhez érkeztünk. Először az általunk kiküldött két zenemű felhasználásával családi jelenetet - ünnepet kellett bemutatni a csapatoknak. A második részhez a katolikus egyházi élet ismerete adta az alapot. Kiegészült a helyi döntő egy kiállítással, mely a levelezős feladatok munkáiból állt össze, illetve az elkészült videók megtekintésére is volt lehetőség. Mindhárom fordulóban igen magas szinten teljesítettek a csapatok. Az egész verseny vezérfonalát érsek úr által meghirdetett „Család, légy, ami Isten tervei szerint vagy!” mottó adta ,de az előző években is  mindig témáinkban a meghirdetett igékhez kapcsolódtunk.

A verseny zsűrije: KaPI igazgatóhelyettese, EKIF munkatársa, Szent István Televízió és Rádió munkatársa, Hevesi Zeneiskola vezetője, Harmónia AMI művészeti vezetője, iskolánk plébánosa a következőképpen döntött a produkciók alapján

  1. hely: Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola - Balaton
  2. hely: II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola - Gyöngyös
  3. hely: Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda – Eger

szerepelt még: Bolyai János Katolikus Általános Iskola - Szerencs, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Háromkirályok Óvoda - Tiszafüred, Szent Imre Katolikus Általános Iskola - Tenk

Köszönetet mondunk a következő kiadóknak, akik a könyvjutalmakkal hozzájárultak a díjazásához, emelve így is a döntő – elismerés színvonalát: Szent István Társulat, Könyvtárellátó Nonprofit Kft., Harmat Kiadó, Móra Könyvkiadó

Reméljük a következő tanévben még több katolikus iskola bekapcsolódik versenyünkbe, a kiírására szeptemberben kerül sor. Tapasztalataink alapján a következő évtől a döntőn nyújtott teljesítményhez részben hozzászámítjuk majd a levelezős forduló eredményeit is. Gratulálunk minden részt vett iskolának és köszönjük munkájukat.

                                                                                                    Vargáné Forgács Anna

                                                                                                                 igazgató