Növekedjünk a családi szeretetben - kezdődik az Amoris Laetitia család éve

Ferenc pápa 2020. december 27-én, Szent Család vasárnapján a déli Úrangyala imádság elmondása után bejelentette, hogy a családnak szentelt különleges évet hirdet, melyet az Amoris Laetitia apostoli buzdítás közzétételének ötödik évfordulóján, 2021. március 19-én fog megnyitni. Ezt erősítette meg március 15-én: Szent József főünnepén kezdődik az Amoris Laetitia család éve, amely különleges alkalom, hogy növekedjünk a családi szeretetben. A pápa megújult és kreatív lelkipásztori lendületre szóló felhívásának a célja, hogy a család álljon az egyház és a társadalom figyelmének középpontjában. Azért imádkozik, hogy minden család érezhesse otthonában a názáreti Szent Család élő jelenlétét, amely töltse el kis családegyházainkat őszinte és nagylelkű szeretettel, amely az öröm forrása a megpróbáltatások és nehézségek idején is.

Az Egri Főegyházmegyében Ternyák Csaba érsek a 18.00 órakor bemutatott zárt körű szentmisével nyitja meg a család évét, melybe a hívek is be tudnak kapcsolódni a Szent István Televízió Youtube csatornáján és a Szent István Rádió élő közvetítésén keresztül.