Nyílt hétvége a Szemináriumban

"Virágvasárnap hétvégéjén rendezte meg az Egri Szeminárium hagyományos nyílt hétvégéjét a papi hivatás után érdeklődő fiatalok számára. A felhívásra 15 fiatal jelentkezett, akik péntek estétől vasárnap ebédig voltak a papnevelő intézet vendégei.

20240322_211502

A programban jelen volt szentmise, szentségimádás, ünnepélyes zsolozsma. A résztvevők a kispapokkal együtt szolgáltak vasárnap az Egri Bazilikában Ternyák Csaba érsek úr vezetésével a virágvasárnapi ünnepi szentmisén. Az ezt megelőző napon pedig a fiatalok csatlakoztak az Eged-hegyi keresztút programjához.

20240323_194941 20240323_194946 

Este vidám vetélkedő és társasjáték, valamint személyes beszélgetések lehetősége várta az érdeklődőket. A nyílt hétvége résztvevőit szeretettel várják újra a szervezők a papszentelés napján valamint a nyári hivatástisztázó lelkigyakorlaton." - írta Lóczi Tamás spirituális.