Nyolc méter magas Mária-szobrot állítottak Kisgyőr-Mocsolyástelepen

2022Maria_szobor_Mc_Kgy_Mt

Október végén, Kisgyőr-Mocsolyástelep határában megáldották a „Betegek Gyógyítója” Mária-szobrot. A talapzatával együtt nyolc méter magas szobor „ötletadója” a településről származó Nemcsák Károly színművész, a tavaly ugyan itt fölszentelt új templom megszületésénél is ő szorgoskodott. A szobor Petró Attila adománya és Szabó Sándor művész alkotása. A dombok közé zárt falut elől a templom, túlvégen a messziről is látható szobor őrzi. Ternyák Csaba érsek gondolata szerint a Covid-19 járvány és más betegségek kapcsán is a Szűzanya segítségét kérjük. Ezért a szobor a betegek gyógyítója elnevezést kapta. A neves résztvevők közül Tolcsvay Béla énekes-zenész az ünnepség végén énekelni kezdte a Boldog Asszony anyánk ősi himnuszt, és a jelenlévők hangjától zengett az oldal. Ócsai Barnabás, a Szent Ferenc Kistestvéreinek a tagja, mint plébános közreműködött a szervezésben. A megáldást Juhász Ferenc pasztorális helynök végezte.

Fotó: Dobos Klára