Nyolcadikosok lelki napja Jászberényben

A Jézus Szíve Nővérek Társasága visszatérő vendég iskolánkban, a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium lelki napjain, hiszen úgy az alsós, mint a felsős korosztályok számára tartottak már a gyermekek bevonásával interaktív elmélkedést, lelki beszélgetést, mozgással egybekötött játékos ismerkedést. Így volt ez 2020. február 14-én is, amikor a tornateremben mindhárom nyolcadikos osztály részvételével. Először bemutatkoztak, elmesélték rendjük alakulását, történetét. A nővérek sok nemzetből tagjait képviselik, sok nyelvet beszélnek, de van két közös nyelvük: az Evangélium és az angol. A rövid bemutatkozó után a farsangra, az azt követő nagyböjtre és Rómáról esett szó. Mivel a nővérek már tudták, hogy iskolánk jó pár tanulója római zarándokútra készül márciusban, így mintegy ízelítőt próbáltak nekik adni az ottani nagyböjti időszakról.

Természetesen a kötetlen beszélgetés alkalmával szóba került a továbbtanulás, a pályaválasztás is: tizennégy évesen igen nehéz döntés előtt állnak  a tanulók, ha az életük hívatását kívánják megtalálni. A nővérek ha segítséget nem is, de jó tanácsokat mindenképpen tudtak adni diákjainknak. Mivel éppen Valentin napkor érkeztek hozzánk, s fiatal hallgatóságuk volt, szóba hozták ezt a napot is a szerelem, szeretet napját. Náluk is sokat jelent a szív szó, hiszen Jézus Szívének rendjéhez tartoznak. Diákjaink ezzel kapcsolatban is kaptak feladatot. Egy szép egyházi éneket tanítottak nekik, melynek előtte a szövegét hiányosan kitöltve kapták meg, s értelemszerűen nekik kellett azt kiegészíteniük. Ez szinte mindenkinek gond nélkül sikerült. A végén pedig együtt énekelték Michael Payne/ Dobner Illés: "Te vagy a szívem királya" című dalát.

Kelemen Csilla