Ökumenikus városi keresztút Mezőkövesden

keresztut_000_20230401

2023. április 1-jén tartották a már hagyományosnak számító ökumenikus városi keresztutat Mezőkövesden. A 14 stációból álló keresztút első állomása a Jézus Szíve templom temetőkertjének bejáratánál volt, az utolsó pedig a Szent László templom előtt. Az egész belvároson keresztül vezető úton a keresztet többek között a Jézus Szíve és a Szent László egyházközségek képviselőtestületei, a református és görögkatolikus egyházközségek tagjai, az imacsoportok és karitatív szervezetek, a katolikus iskolák tantestületei, az önkormányzat képviselői valamint a bérmálkozásra és elsőáldozásra készülő fiatalok vitték. A korábbi évekhez hasonlóan az egyes stációkat idén is korhű ruhába öltözött hívek jelenítették meg. A bizonytalan, esőre hajló időjárás ellenére nagy számú résztvevő volt jelen főleg Mezőkövesdről és a környező településekről, de érkeztek hívek Miskolcról is.

Herbst Ádám

További képek IDE KATTINTVA.