Online hittanversenyt rendezett az egri AndrássyAz idei tanév: „Van itt egy gyermek” (vö.: Jn 6,9) mottójának jegyében online hittanversenyt szervezett november 27-én, az egri Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium.

Az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő katolikus általános iskolák közül, 5 csapat (15 tanuló) nevezett a versenyre, felkészítő tanáraikkal. Előzetesen a témával kapcsolatban egy plakátot és egy filmet kellett otthon elkészíteniük és beküldeni.  A kiadott szakirodalom és segédanyag alapján, egy online tesztet töltöttek ki a versenyzők. Az előzetes feladatokat zsűri értékelte, majd az online feladat eredményét is figyelembe véve összegezte a csapatok munkáját. A diákok, koruknak megfelelően figyelemre méltó biblikus ismeretekkel rendelkeztek. Szoros versenyben született meg a végeredmény.

Helyezések:

I. hely: Füzesabony, Széchényi István Katolikus Általános Iskola

felkészítő tanár: Nagy Péter

versenyzők: Németh Kata, Szabó Csaba, Veres Máté (nincs a képen)

II: hely: Eger, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda

felkészítő tanár: Valkó Viktor

versenyzők: Barta Violetta, Cserháti Dóra, Kelemen Liliána

III. hely: Tiszaújváros, Szent István Katolikus  Általános Iskola

felkészítő tanár: Bodnár-Andrási Viktória

versenyzők: Matócsi Bendegúz, Takács Alex, Tóth Edina

Résztvevő iskolák:

1. Széchényi István Katolikus Általános Iskola, Füzesabony

2. Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola, Kál

3. Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Jó Pásztor Óvoda, Eger

4. V. István Katolikus Szakgimnázium és Gimnázium, Árpád-házi Szt. Margit Általános Iskola, Óvoda, Sátoraljaújhely

5. Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Tiszafüred